magazin
Ötventől kezdtük el visszaszámolni azokat a kisfilmeket, amelyek az elmúlt tíz évben a leginkább velünk maradtak. Listánk második felében van Diák…
továbbmagazin
Ahogy azt a rengeteg nemzetközi fesztiválon való szereplés, díjeső és egyéb kitüntetések is bizonyítják, egyértelmű, hogy a magyar rövidfilmek…
továbbhír
Magyar filmek fesztiválját rendezik meg Los Angelesben és a neten, Söulban közönségdíjat kapott Simonyi Balázs kisfilmje, két magyar filmet díjaztak…
továbbhír
A torinói ló nyitja meg a 17. szarajevói filmfesztivál játékfilm versenyét, véget ért a Life.hu internetes sorozata, a Csalfa Karma, és a…
továbbhír
A Csicska és a Valami kék további 9 rövidfilmmel - egy helyi alkotás mellett török, román, szlovén, bolgár és horvát munkákkal - versenyez majd a…
továbbmagazin
A Berlint megjárt Erdő mellett a titokzatos Finale, a megosztó csajozós film, télapónak öltözött rabló és szomorú mennyasszony a második…
továbbhír
Zomborácz Virág az SZFE-n végzett forgatókönyvíró-dramaturg immár sokadik kisjátékfilmjét vágja, miközben első egészestés forgatókönyvét fejleszti,…
továbbMegérkezett magyar mozikba a Lakos Nóra Véletlenül írtam egy könyvet című rendezése, ami a gyerekek és a családok életéről és problémáiról szól játékos, elemelt hangvételben.
Újjászületett a magyar ifjúsági film, és ebben nincs semmi véletlen
Ahol a Bauhaus és a tinilányos hangulat találkozik
Együtt mozizhatnak kicsik és nagyok – 7 magyar családi filmet ajánlunk
a teljes dossziéA Filmhu és az NFI közreműködésében készültő Filmgyár podcast adásaiban a hazai mozgóképipar, a filmfinanszírozás és a filmgyártás szakterületeiről beszélgetünk filmesekkel és a Filmintézet szakembereivel.
Filmgyár podcast #23: Stratégia a magyar animáció fejlesztésére
Filmgyár podcast #19: Reformkori város díszlet épült Fóton
Filmgyár podcast #21: Filmklub hálozat
a teljes dossziéRendezőnők a magyar filmtörténetben
Nők, akik áttörték az üvegplafont, és rendezőkké tudtak válni a sokáig férfiak uralta magyar filmszakmában. Honnan jöttek ezek az úttörő nők? Hogyan jutottak el az első filmjükig? És hogyan folytatódott a pályájuk? Szederkényi Olga exkluzív portrésorozata a kezdetektől a rendszerváltásig új megvilágításba helyezve vizsgálja a magyar filmtörténetet.
Dr. Balázs Mária, aki öt percig gondolkodhatott, hogy lesz-e ő az első magyar filmrendezőnő
Filmhu podcast #88: Szederkényi Olga és a magyar filmrendezőnők
Riedl Klára, a filmrendezőnő, aki “magyar népi filmmel” futott be 1939-ben
a teljes dosszié